Po VIII Wojewódzkim Biegu Żuławskim Brzegiem Motławy kolejne, wielkie święto sportowe w gminie Pruszcz Gdański.
Mały Wielki Bieg po przerwie spowodowanej pandemią wrócił w wielkim stylu. Tym razem impreza biegowa odbyła się przy szkole podstawowej w Straszynie, a swoim zasięgiem obejmowała również tereny gminy Kolbudy. Uczestnicy rywalizowali w trzech biegach dla dorosłych: WIELKI BIEG (69 km), LEŚNY BIEG (35 km), MAŁY BIEG (13 km) oraz zmaganiach dzieci i młodzieży w 5 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć i odpowiedni dystans (od 300 m - 900 m).
Klasyfikacja końcowa we wszystkich kategoriach:
BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY
Rocznik 2015 i młodsi (300 m)
Dziewczęta
1. Nina Hering
2. Hanna Szyszkowska
3. Agata Cichy
Chłopcy
1. Bruno Zduńczyk
2. Krzysztof Gadaj
3. Marcel Grześkowiak
Rocznik 2013/2014 (300 m)
Dziewczęta
1. Lena Wolańska
2. Lena Hering
3. Klara Monłowicz
Chłopcy
1. Michał Gadaj
2. Franek Rogalski
3. Bartek Danielczuk
Rocznik 2011/2012 (600 m)
Dziewczęta
1. Eliza Makłowicz
2. Zuzanna Ścińska
3. Zosia Diakun
Chłopcy
1. Antek Pyż
2. Kuba Mańka
3. Marcel Słomoński
Rocznik 2009/2010 (600 m)
Dziewczęta
1. Aleksandra Gawarecka
2. Zofia Hurtak
3. Weronika Strużyńska
Chłopcy
1. Damian Marchewka
2. Mateusz Bożęcki
3. Hubert Rzedzicki
Rocznik 2007/2008 (900 m)
Dziewczęta
1. Zuzanna Andres
2. Brak klasyfikacji
3. Brak klasyfikacji
Chłopcy
1. Nikodem Łada
2. Oskar Lic
3. Wiktor Gawarecki
MAŁY BIEG (13 km)
Kobiety
1. Emilia Mikszuta
2. Marta Szumacher
3. Anna Serkowska
Mężczyźni
1. Krystian Lorych
2. Dawid Prętnik
3. Tomasz Handtke
LEŚNY BIEG (35 km)
Kobiety
1. Aleksandra Jakubiec
2. Katarzyna Dordzik
3. Ula Meler
Mężczyźni
1. Arkadiusz Wicenbach
2. Rafał Ostrowski
3. Wojciech Kuźniar
WIELKI BIEG (69 km)
Kobiety
1. Kamila Zalewska
2. Monika Charkiewicz
3. Anna Orzada
Mężczyźni
1. Jerzy Trzebiatowski
2. Piotr Gołębiowski
3. Marcin Wojtowicz
Klasyfikacja OPEN (Elektroniczne zapisy) - Wyniki
Specjalne podziękowania dla Pani Wójt - Magdaleny Kołodziejczak oraz Pani Dyrektor szkoły w Straszynie - Renaty Jelińskiej za pomoc w uhonorowaniu najlepszych biegaczy oraz wolontariuszy bez których impreza nie byłaby możliwa.
Podziękowania dla współorganizatorów:
Powiat Gdański
Gmina Pruszcz Gdański
Radio Gdańsk S.A.
Pomorskie Zrzeszenie LZS
GTS Pruszcz Gdański
Ziaja Polska
Nutrishop Pruszcz Gdański
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim
Exclusive Sport Sp. z o.o.
Renowacja boisk "Jutrzenka" - https://www.renowacjaboiska.pl/
Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie
SUT - Straszyn Ultra Team
Straszyn Biega
Sołectwo Straszyn
The North Event - organizacja imprez
Elektroniczne Zapisy
Good Luck Club Pruszcz Gd. Kasprowicza
Sensei Centrum Przygody
Staż Gminna Gminy Pruszcz Gdański
Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Pruszcz Gdański
Policja