Blisko 400 uczestników i uczestniczek stanęło na starcie VIII Wojewódzkiego Biegu Żuławskiego Brzegiem Motławy.
W minioną sobotę gościliśmy zwolenników aktywności na świeżym powietrzu w kolejnej edycji Biegu Żuławskiego. Impreza biegowa odbyła się przy szkole podstawowej w Wiślinie, a trasa swoim zasięgiem obejmowała sołectwa: Wiślina i Lędowo. Uczestnicy rywalizowali w trzech biegach: BIEG SKRZATÓW, BIEG MŁODZIEŻOWY, BIEG GŁÓWNY. Biegi miały również swój podział na odpowiednie kategorie wiekowe oraz płeć (startowano w 12 kategoriach wiekowych). Najmłodszym był rocznik 2016 i młodsi, najstarszym rocznik 1942 i starsi. Odpowiednio do kategorii dobrana była również długość trasy (od 300 m – 4000 m).
Przedstawiamy klasyfikacje końcową we wszystkich kategoriach:
BIEG SKRZATÓW
Rocznik 2016 i młodsi
Dziewczynki
1. Wiktoria Mroczek
2. Marija Piecznikowa
3. Hania
Chłopcy
1. Antek Rzedzicki
2. Kuba Białka
3. Olek Ożga
Rocznik 2014/2015
Dziewczynki
1. Zuzanna Lic
2. Nina Hering
3. Ola Goleń
Chłopcy
1. Mikołaj Rusinek
2. Jakub Maszkowski
3. Dominik Kazikowski
Rocznik 2012/2013
Dziewczynki
1. Lena Hering
2. Lena Gondek
3. Klaudia Sulewska
Chłopcy
1. Jakub Mańka
2. Sebastian Pitak
3. Bartłomiej Danielczyk
BIEG MŁODZIEŻOWY
Rocznik 2010/2011
Dziewczynki
1. Aleksandra Gawarecka
2. Martyna Parazewska
3. Patrycja Sulewska i Lilou Witkowska
Chłopcy
1. Dawid Zaborowski
2. Wiktor Kłos
3. Tomasz Niedźwiecki
BIEG GŁÓWNY
Rocznik 2007-2009
Kobiety
1. Patrycja Teska
2. Gabriela Szabłowska
3. Martyna Poluch
Mężczyźni
1. Daniel Freda
2. Oskar Lic
3. Wiktor Gawarecki
Rocznik 2004-2006
Kobiety
1. Iga Czapiewska
2. Paulina Lokś
3. Sara Mąkosa
Mężczyźni
1. Kacper Jaszewski
2. Marek Krzyżanowski
3. Mariusz Freda
Rocznik 1989-2003
Kobiety
1. Khrystyna Bohomiahkova
2. Marlena Kmieciak
3. Martyna Krygier
Mężczyźni
1. Łukasz Stacherski
2. Krzysztof Baranowski
3. Dominik Lejsa
Rocznik 1976-1988
Kobiety
1. Dagmara Wiwatowska
2. Joanna Janisz Kozikowska
3. Małgorzata Kaczorowska
Mężczyźni
1. Ruslan Pechnikov
2. Klaudiusz Kłos
3. Michał Mrówka
Rocznik 1962-1975
Kobiety
1. Beata Mikszuta
2. Danuta Rutkowska
3. Lidia Dziuba
Mężczyźni
1. Marek Jakubowski
2. Dariusz Ossowski
3. Jacek Nuż
Rocznik 1951-1961
Kobiety
1. Małgorzata Polinceusz
2. Ewa Kurajk
3. Bogusława Rosa
Mężczyźni
1. Zbigniew Gapski
2. Jerzy Raszeja
3. Andrzej Krawiec
Rocznik 1943-1950
Kobiety - nie klasyfikowane
Mężczyźni
1. Władysław Pohnke
Rocznik 1942 i starsi
Kobiety - nie klasyfikowane
Mężczyźni - nie klasyfikowani
Klasyfikacja OPEN (Elektroniczne zapisy) - Wyniki
Specjalne podziękowania dla Pani Wójt - Magdaleny Kołodziejczak i Pana vice Wójta - Daniela Kulkowskiego za pomoc w uhonorowaniu najlepszych biegaczy.
Podziękowania dla współorganizatorów:
Gmina Pruszcz Gdański
Pomorskie Zrzeszenie LZS
Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Wiślinie
Exclusive Sport Sp. z o.o.
Nutrishop Pruszcz Gdański
The North Event - organizacja imprez
Good Luck Club Pruszcz Gd. Kasprowicza
Elektroniczne Zapisy
Sołectwa: Wiślina, Ledowo
Staż Gminna Gminy Pruszcz Gdański
Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Pruszcz Gdański
Policja