Drużyna z Kowal wygrywając 5 meczy zadomowiła się na pozycji lidera w cyklu turniejów Wiosennej Ligi Piłkarskiej rocznika 2013.
Wyniki (pierwszy turniej WLP):
1 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Jaguar Gdańsk 2:5
P.Grabowski, F.Mejka - A.Kwiatek x 2, I.Kraszewski, K.Prusik, M.Olszewski
APK Jedynka Kartuzy – Lechia Gdańsk 2:0
K.Lelek, F.Bulczak
2 kolejka.
UKS Feyenoord Gdańsk - AP Kowale 0:5
J.Ciepły, F.Rogalski, Sz.Głąbiński, M.Dłubacz, K.Dołoszycki
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Lechia Gdańsk 0:1
L.Michalski
3 kolejka.
Jaguar Gdańsk - AP Kowale 0:1
F.Rogalski
APK Jedynka Kartuzy – UKS Feyenoord Gdańsk 3:0
J. Płotka x 2, L.Kostuch
4 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - AP Kowale 1:5
M.Kaska - F.Rogalski x 2, A.Pławiński, M. Narwojsz, A.Luciński
Lechia Gdańsk - UKS Feyenoord Gdańsk 5:1
I. Vernydub x 3, M.Nowicki, J.Kandziora - K.Michta
5 kolejka.
Jaguar Gdańsk – APK Jedynka Kartuzy 0:1
A.Drywa
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - UKS Feyenoord Gdańsk 1:3
K.Kozik - K.Michta, E.Płaczkowski, K.Gruszenwiczuk
6 kolejka.
AP Kowale – APK Jedynka Kartuzy 3:2
A.Krym, F.Rogalski, J.Ciepły - K.Lelek, A.Drywa
Lechia Gdańsk - Jaguar Gdańsk 2:0
I.Vernydub x 2
7 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdańki – APK Jedynka Kartuzy 0:2
K.Lelek, A.Drywa
UKS Feyenoord Gdańsk - Jaguar Gdańsk 2:3
E.Płaczkowski, K.Michta - A.Kwiatek x 2, N.Bajkowski
8 kolejka.
AP Kowale - Lechia Gdańsk 5:1
J.Ciepły x 2, Sz.Głąbiński, A.Pławiński, A.Luciński - I.Vernydub
Tabela WLP 2022 (po pierwszym turnieju):
LP |
Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Wygrana |
Remis |
Porażka |
Bramki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
AP Kowale |
5 |
15 |
5 |
0 |
0 |
19-4 |
2 |
APK Jedynka Kartuzy |
5 |
12 |
4 |
0 |
1 |
10-3 |
3 |
Lechia Gdańsk |
5 |
9 |
3 |
0 |
2 |
9-8 |
4 |
Jaguar Gdańsk |
5 |
6 |
2 |
0 |
3 |
8-8 |
5 |
UKS Feyenoord Gdańsk |
5 |
3 |
1 |
0 |
4 |
6-17 |
6 |
AS Piłeczka Pruszcz Gd. |
5 |
0 |
0 |
0 |
5 |
4-11 |
Klasyfikacja strzelców WLP 2022 (po pierwszym turnieju):
6 bramek - I.Vernydub (Lechia Gdańsk)
5 bramek - F.Rogalski (AP Kowale)
4 bramki - J.Ciepły (AP Kowale), A.Kwiatek (Jaguar Gdańsk)
3 bramki – K.Lelek (APK Jedynka Kartuzy), A.Drywa (APK Jedynka Kartuzy), K.Michta (UKS Feyenoord Gdańsk)
2 bramki – Sz.Głąbiński (AP Kowale), A.Pławiński (AP Kowale), A.Luciński (AP Kowale), E.Płaczkowski (UKS Feyenoord Gdańsk)
1 bramka – P. Grabowski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), F.Mejka (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), I.Kraszewski (Jaguar Gdańsk), K.Prusik (Jaguar Gdańsk), M.Olszewski (Jaguar Gdańsk), N.Bajkowski (Jaguar Gdańsk), F.Bulczak (APK Jedynka Kartuzy), M.Dłubacz (AP Kowale), K.Dołoszycki (AP Kowale), L.Michalski (Lechia Gdańsk), J.Płotka (APK Jedynka Kartuzy), L.Kostuch (APK Jedynka Kartuzy), M.Kaska (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), M.Narwojsz (AP.Kowale), M.Nowicki (Lechia Gdańsk), J.Kandziora (Lechia Gdańsk), K.Kozik (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), E.Płaczkowski (UKS Feyenoord Gdańsk), K.Gruszenwiczuk (UKS Feyenoord Gdańsk), A.Krym (AP Kowale)